Články

Kupujem si s databázou právo elektronickej komunikácie?

Čo je to SPAM, ako neposielať SPAM a ako zabezpečiť súhlas so zasielaním reklamných emailov sme vám objasnili aj v tomto článku.

 

Podľa zákona č.351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách musíte splniť tieto požiadavky, aby váš mail nemohol byť považovaný za SPAM

 

  • musíte požiadať o súhlas so zasielaním reklamných ponúk (hromadné posielanie mailov),
  • daný súhlas musíte preukázateľne získať (písomnou alebo hlasovou formou)
  • v žiadosti sa musíte vyhýbať ponuke akéhokoľvek tovaru alebo služby, resp. neumiestňovať do úvodného mailu (žiadosť o súhlas) linky na produkty na vašom webe
  • musíte dať možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek svoje rozhodnutie odvolať (ikonkou alebo textom s obsahom formulky Odhlásiť z odberu..)

 

V prípade, že adresát na váš e-mail so žiadosťou nereaguje, nemožno to v žiadnom prípade považovať za jeho automatický súhlas.

 

Láka vás zoznam kontaktov (databáza mailových adries), ktoré by ste formou internetového marketingu oslovili? Databáza emailov je základ, od ktorého sa môžete odraziť, ak chcete dosiahnuť svoje obchodné ciele. Kvalitná databáza s aktuálnymi kontaktmi vhodnými pre váš konkrétny biznis je výsledkom generovania leadov – obchodných príležitostí. O tom, čo znamená generovanie leadov sa viac dočítate v tomto článku.

 

Ak sa rozhodnete pre kúpu takejto databázy, ste na dobrej ceste k úspechu. Avšak skôr, než odštartujete hromadné odosielanie mailov, nezabudnite na fakt, že kúpou databázy si nekupujete súhlas s odosielaním reklamných mailov na uvedené emailové adresy. Ten musíte získať v súvislosti s vlastným biznisom a produktami či službami, ktoré ponúkate. Je teda potrebné vedieť, ako napísať mail, ktorý vám potrebný súhlas so zasielaním reklamných mailov zabezpečí.  

 

Na základe vyššie uvedených skutočností našim partnerom a klientom v Call One neodporúčame nakupovanie databázy e-mailov od tretej strany. Adresát musí podľa zákona súhlasiť s prijímaním reklamnej pošty od VÁS. V prípade, ak ste si zakúpili databázu emailov od tretej strany, tá potrebný súhlas neobsahuje.

 

Ak použijete pre potreby direct marketingu emailové adresy bez uvedeného súhlasu, dostávate sa do rozporu so zákonom. Výška pokuty, ktorú môžete za takéto nekalé praktiky obdržať predstavuje nemalú čiastku, ktorú ste mohli investovať do spolupráce s profesionálmi, napríklad formou outsourcingu.  Získate tak kontakty na tých, ktorí o váš reklamný mail stoja a majú záujem s vami komunikovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *